دسته‌بندی نشده

تعمیر ماساژور خودرو

تعمیر ماساژور خودرو

برای آشنایی با مشکلات صندلی ماساژور خودرو و همچنین تعمیر ماساژور خودرو باید ابتدار با آن بیشتر آشنا شوید ، اگر زمان زیادی را صرف رانندگی می کنید، حتما مانند هزاران رانند ديگر تا كنون درد شانه ، کمر تنش عضلانی و ناراحتی هنگام رانندگی را تجربه كرده ايد،خوشبختانه تنها راه حل اين عارضه استفاده از ماساژور خودرو است. استفاده از صندلی های ماساژور هنگام رانندگی احساس آرامش و شادابی به شما می بخشد و يك دستيار ماساژ محبوب برای مسافرت هاي طولاني مي باشد.ماساژورهاي خودرو با ماساژ با هدف قرار دادن ماساژ پشت، ران ها، باسن و گردن احساس آرامش فراموش نشدني براي شما به همراه دارد.

ماشين هاي مدل بالا كه داراي ماساژور هستند اما براي ماشين هاي رده پايين نيز مي توان انواع ماساژورهاي خودرو را خريداري كرد.همانطور كه مي دانيد هر وسيله و ابزاري بعد از استفاده نياز به تعمير و نگهداري براي ماندگاري بلندمدت دارند. براي دانستن نحوه  تعمیر ماساژور خودرو اين مقاله را تا انتها مطالعه كنيد.

تعريف مختصري از ماساژورهای خودرو  

ماساژور خودرو یک وسیله جانبی برای وسايل نقلیه است که به شدت درد عضلات را کاهش می دهد و به دلایل مختلف براي رانندگانی که رفت و آمد روزانه در شهر را استرس‌زا می‌دانند، یا زیاد رانندگی مي كنند، ماساژي لذت بخش فراهم مي كند .

ماساژورهای صندلی خودرو چگونه کار می کنند؟

بسته به نوع ماساژ خودرو، حس آرامش‌بخشي از طریق موتورهاي صندلي به فرد راننده منتقل می‌شود.به عنوان مثال، ماساژ شیاتسو دارای گره های داخلی است که با ورز دادن و فشار ،یک عملکرد ارتعاشی ايجاد مي كند كه براي  بدن بسيار مفيد است.برخي از موتورهاي ماساژور به طور استراتژیک برای تسکین درد عضلات پشت و گردن عالي هستند. همچنین موتورهایی برای باسن و ران ها نیز وجود دارد كه براي رانندگان ضروري است.

ویژگی های هنگام خرید ماساژور ماشین

 • نوع ماساژ

اکثر ماساژورهای خودرو سطوح شدتي متفاوتی ارائه می دهند، اما مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع ماساژ است هر نوع ماساژ مزایای خود را دارد. به عنوان مثال، ماساژورهای شیاتسو با تکنیک فشار دادن شما را از شر درد نواحي بدن كه درگير رانندگي شده خلاص مي كند.

همچنین گردش خون و افزایش سطح انرژی بدن را افزايش مي دهد.  از طرف دیگر، نوع ماساژور لرزشی برای کاهش استرس و تنش و تسکین درد عضلات مفید است، به طور کلی، اگر توانایی مالی دارید، ایده خوبی که دستگاهی بخرید که چندین نوع ماساژ ارائه دهد.

 • عملکرد گرما

عملکرد گرما همیشه یک ویژگی عالي در ماساژور خودرو است. عملکرد گرمایشي به راحتی و به سرعت درد کمر را تسکین ، جریان خون را تقویت کرده و سطح استرس را کاهش مي دهد و يك تجربه واقعاً آرامش بخش و راحت پس از یک روز کاری طولانی براي شما فراهم مي كند.

 • قابل حمل بودن

بیشتر ماساژورهای خودرو داراي آداپتور و عموماً سبک وزن هستند.اگر به دنبال خرید دستگاهی هستید که بتوانید هر کجا که می روید با خود ببرید، به طراحی آن توجه کنید. هرچه  ماساژور سبک تر باشد، حمل آن آسان تر خواهد بود.

 • طراحی ماساژور

طراحی ماساژور بر حس و اثربخشی کلی ماساژ تأثیر می گذارد.  یک صندلی ماساژ خوب باید هنگام رانندگی طولانی راحتي بسياري را فراهم كند. موتورها یا غلتک هاي ماساژور خودرو باید با نواحی بدن که بیشتر به ماساژ نیاز دارند، همخوانی داشته باشند. اين موتورها برای کاهش استرس و افزایش بالقوه انرژی بدن مفيد است.

 • گرمایش داخلی

گرمايش داخلي ماساژورهاي خودرو به کاهش و تسکین کمردرد، کاهش سطح استرس و افزایش جریان خون کمک مي كند. اين ويژگي یک تجربه بسیار آرامش بخش ايجاد مي كند كه سواری با ماشین را راحت تر مي كند.

 • کوسن

اگر عمدتاً به دنبال تسکین درد و تنش هستید، به جای ماساژورهای ماشین، کوسن ها را بررسی کنید. این کوسن ها یک ماساژ متمرکز بر روی کمر ارائه می دهند و سبک وزن، بادوام و قابل حمل ترین هستند.

 • اندازه صندلی ماشین

اندازه گيري دقیق ماساژ خودرو براساس هم طول و هم عرض صندلی بسيار مهم است. هنگامی که در حال خرید یک ماساژور بايد تا حد امکان این اندازه ها را با ماساژور مطابقت دهید.

 • استفاده راحت

وقتی نوبت به نصب ماساژور صندلی ماشین می رسد، این کار باید سریع و بدون دردسر انجام شود. یک ماساژور خوب روی صندلی به ماشین متصل می شود .همچنين مدل های برتر دارای چند ویژگی راحتی دیگر مانند عملکرد خاموش شدن خودکار و کنترل از راه دور برای عملکرد آسان تر هستند.

 

 

دلايل خريد ماساژور خودرو

 • اگر از طرفداران سفرهای جاده ای طولانی هستید،دچار دردهای بسيار با نشستن هاي طولاني مي شويد. ماساژور خودرو به حفظ اندام بدن کمک مي کند و سفر شما را بسیار لذت بخش تر کند.
 • مديريت استرس برای سلامت کلی بدن عالی است و ماساژور خودرو می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. ماساژ خودرو سطح استرس شما را کاهش و حتی میزان کورتیزول را در جریان خون افزايش مي دهد.
 • یک ماساژ عمیق و نیروبخش با بهبود گردش خون تاثیر مثبتی بر سلامت کلی بدن دارد و به بهبود سریعتر بافت ها کمک می کند. همچنين هر گونه بهبود در گردش خون به حفظ سلامت ماهیچه ها و کاهش درد کمک می کند.
 • ماساژهای منظم علاوه بر ایجاد احساس آرامش و راحتی، باعث ترشح اندورفین می شود که به معنای واقعی کلمه حس شادي را در فرد ايجاد مي كند.
 •  ماساژور خودرو به کاهش درد مزمن کمر و تنش از طریق تحریک عضلات کمک مي کند.

نکات ایمنی برای استفاده از ماساژور صندلی ماشین

بزرگترین خطر مربوط به استفاده از ماساژور صندلی ماشین این است که ممکن است بیش از حد گرم شود. این عامل علاوه بر آسیب رساندن به فرد باعث آتش سوزي در ماشين مي شود. استفاده از ماساژور صندلی در حین رانندگی تا زمانی که شدت و سرعت ماساژ پایین نگه داشته شود و با سرعت رانندگی نکنید و یا در مسیر پیچیده و خطرناکی قرار نگیرید. ایمن است برخی از افراد هنگام رانندگی در جاده های پیچیده، ماساژورهای صندلی خود را خاموش می کنند .

 تعمیر ماساژور خودرو و شرایط نگهداری

بهترین راه برای مراقبت از صندلی ماساژور خودرو اينكه آن را با یک پارچه مرطوب تميز کنید. این كار به حفظ و سالم نگه داشتن آن کمک می کند.

البته بخش زیادی از تعمير و نگهداري ماساژ خودرو به نوع مواد به كار رفته در آن بستگی دارد. بنابراین، قبل از استفاده از یک پارچه مرطوب روی چنین محصولی، حتما دستورالعمل های سازنده را رعايت کنید.

مانند سایر لوازم جانبی ماشین، ماساژورهای خودرو نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. همچنین هنگام استفاده از قابلیت ماساژ حرارتی ماساژور باید ایمن باشد و توصیه می شود برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، یک جلسه 10 تا 20 دقیقه ای از ويژگي حرارتی استفاده كنيد. بالشتک های ماساژی خودرو دارای ویژگی های محافظت كارانه در برابر گرمای بیش از حد مي باشند.

برای نگهداری ماساژور خودرو بايد آنها را در جعبه یا در مکانی امن، خشک و خنک قرار دهید. همچنين هميشه بايد مراقب اتصالات برق گرفتگي آن باشيد.برای تمیز کردن آن بايد ابزار را از برق بکشید و اجازه دهید قبل از تمیز کردن خنک شود.  هرگز اجازه ندهید آب یا هر مایع دیگری با ماساژور تماس پیدا کند.

بسته به جنس و طرح، برخی از آنها را می توان به راحتی با یک پارچه مرطوب پاک کرد. به دلایل ایمنی، بهتر است ماساژور را زیاد استفاده نکنید.اگرچه برخی از ماساژورها عملکرد ایمنی دارند که به جلوگیری از گرمای بیش از حد كمك مي كند.ماساژورهای خودرو را می توان تنها 10-20 دقیقه استفاده کرد.

نتیجه

بدون شک، اگر مجبور باشید 8 تا 10 ساعت در روز رانندگی کنید و در حین رانندگی از کمردرد رنج می برید، ماساژورهاي خودرو بسیار مفید است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تعمیر ماساژور خودرو

 1. Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. נערות ליווי באשדוד

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.