آموزش و اخبار

مبل ماساژور

مبل ماساژور

چرا مبل ماساژور باید در زندگی ما نقشی داشته باشد ، تصور كنيد بعد از یک روز كاري سخت با كمر درد و سردرد و بدني خسته مواجه شده ايد. حتما مي دانيد،هیچ چیز آرامش بخش تر از این نیست که بتوانید در عرض چند دقيقه همه استرس و تنش عضلاني خود را دور كنيد. در اين حالت اولين فكري كه به ذهن تان مي رسد رفتن به سالن ماساژ است. اما هر فردي هميشه وقت و هزينه هاي لازم براي رفتن به سالن ماساژ را ندارد. اين جاست كه مبل هاي ماساژور گزينه اي هوشمندانه هستند. مبل هاي ماساژور قبلا برای نخبگان ثروتمند اختصاص داشت اما اکنون در اتاق نشیمن خانه هاي هزاران نفر راه پیدا کرده است . مبل های ماساژور مطمئناً در این سالها پیشرفت زیادی داشته اند. بنابراين اگر به دنبال خريد مبل ماساژور هستید ،ابتدا بايد نیازهای خود را قبل از هزينه  كردن مشخص كنيد.

امروزه آرامش بدن و خلاصي از شر استرس هاي هر روزه با استفاده از برخی از فناوری های هوشمند ،از قبيل مبل هاي ماساژ بدون مراجعه به مراكز ماساژ درماني بسيار آسان شده است. فناوری داخل این ماساژورها و طرح ها و مکانیزم های آنها استاندارد است .

تكنيك هاي ماساژ درماني در مبل ماساژورها

ساده ترین مبل های ماساژ با استفاده از موتورهای ارتعاشی کار می کند ، دقيقا مشابه آنچه در تلفن های هوشمند و کنترلرهای بازی های ویدئویی وجود دارد. این موتورها دارای چرخ دنده ای هستند كه  در هنگام چرخش باعث ایجاد ارتعاش و ماساژ ماهیچه ها مي شود.

مبل هاي ماساژور از غلتک هایی استفاده می کنند که با الگوهای مشخص در صندلی حرکت می کنند. این غلتک ها مشابه حرکت دست انسان طراحی شده اند. در برخی از صندلی های پیشرفته تر ، این غلتک ها در جهات متعدد یا حتی دایره ای حرکت مي كنند.

يكي از تكنيك هاي مبل ماساژور شامل کیسه های هوا و دیگر موتورهایی که به قسمت های خاصی از بدن ضربه می زنند یا فشار می دهند و قسمت هاي عيق بافت هاي ماهيچه اي بدن را ماساژ مي دهند.

انواع ماساژهاي مبل ماساژور

بسته به نوع مبل ماساژور برخی از آنها از طريق ارتعاشات باعث تسکین عضلات مي شوند ، در حالی که برخی دیگر دارای غلتک هایی هستند که با فشار ملایم روی ماهیچه های عضلات را نرم مي كنند كه اين باعث گردش خون سالم در بدن مي شود.

  • کیسه هوا

مبل های ماساژ کیسه هوا با حركت مداوم فشار و چرخش بر عضلات به بدن کمک می کند تا فشار عضلات را كم کرده و گردش خون را بهبود بخشند.

  • ورز دادن

ورز تکنیک ماساژ براي آرام سازي عضلات بدن از طریق حرکات دایره ای است. اين نوع ماساژ تنش و درد عضلات را برطرف مي كند و بيشتر در ناحیه گردن ، شانه و پشت مورد استفاده قرار می گیرد.

  • ماساژ نورد

ماساژ درمانی نورد از طریق حرکات رو به پایین به مناطق خاصی از بدن فشار وارد می کند. بنابراین ، اگر در قسمت های پشتی نزدیک به ستون فقرات خود درد دارید ، نورد درمانی توصیه می شود.

  • شیاتسو

مسلما رایج ترین تکنیک مورد استفاده در مبل های ماساژور ، ماساژ شیاتسو است كه دارای مزایای متعددی از جمله کاهش استرس ، بهبود گردش خون کلی ، کاهش اضطراب و افسردگی است.

  • ضربه زدن

اگر به طور مرتب از ناحیه کمر درد داريد ، توصیه می کنیم از روش ضربه زدن استفاده کنید زیرا نه تنها ماهیچه های شما را تقویت می کند بلکه باعث تقویت آنها نیز می شود. مانند سایر تکنیک های مبل ماساژور ، می توانید با استفاده از کنترل شدت آن را کم یا زیاد کنید.

  • حالت بافت عمیق

مبل ماساژور ماساژ به طور م موثر می تواند به بافت های عمقی ماهيچه برسد و در نتیجه تعادل کلی بدن را بهبودبخشد.

  • رفلکسولوژی

غلتک های رفلکسولوژی اگرچه در همه صندلی های ماساژ ارائه نمی شوند ، اما معمولاً روی پای صندلی قرار دارند و بسته به تنظیمات شما می توانند با سرعت کم یا سریع حرکت کنند. با وجود تمرکز اصلی روی ناحیه پا ، ماساژ رفلکسولوژی برای کل بدن مفید است وگردش خون را بهبود می بخشد .

نتیجه

نحوه انتخاب مبل ماساژور بستگی به ترجیحات شخصی و بودجه مورد نظر شما دارد. مبل های ماساژور کمی ارزان تر هستند.به یاد داشته باشید ، ویژگی ها و قيمت بسته به مارک و قیمت متفاوت است. بنابراین ، نباید مبل ماساژور را بر اساس ظاهر انتخاب کنید. در عوض ، ویژگی هاي آن را بررسي کنید و گزينه اي متناسب با خود را انتخاب كنيد.

نوشته های مشابه