آموزش و اخبار

صندلی ماساژ

صندلی ماساژ

چرا به صندلی ماساژ نياز داريم؟

دردنياي امروزي همه با شرایط استرس زا روبرو هستيم و موظفيم علاوه بر اينكه بدن خود را از تنش و اضطراب ها سالم نگه داريد ، احساس آرامش بخشي پیدا کنند.

آیا تا به حال شده پس از یک روز طولانی احساس خستگي كنيد و به فكر رفع تنش و اضطراب ناشي از آن باشيد.

صرف نظر از اینکه وقت خود را چگونه سپری می کنیم ، همه ما به زماني براي آرامش نياز داريم.

ماساژ عملی با سابقه طولانی در ارائه طیف گسترده ای از فواید سلامتی ، از تسکین درد تا بهبود گردش خون است.

اولین بار صندلی های برای تسهیل استراحت و آرامش طراحی شده اند. در مورد ماساژ درمانی و فواید آن تحقیقات زیادی انجام شده است و با خريد صندلی ماساژ می توانید روزانه از فوايد آنها لذت ببرید.

آیا تا به حال به خرید صندلی ماساژ برای خانه خود فکر کرده اید؟ اگر تا به حال به پاسخ اين سوال فكر نكرده ايد در اين مقاله جواب آن را پيدا خواهيد كرد.

درباره صندلی های ماساژ

صندلی ماساژ اولین بار در اواخر دهه 1980 به بازار مصرف وارد شد. هدف ازصندلی ماساژ تقلید از حرکات و تکنیک های یک ماساژور واقعی براي کاهش استرس ، تنش و تسکین درد کمر بوده است.

اگرچه صندلی های ماساژ در ابتدا زياد مورد توجه قرار نمي گرفتند ، اما پس از حدود یک دهه ، علاقه به این فناوری افزایش یافت و موثرترین مدل هاي آن وارد بازار شد.در حال حاضر ، موثرترين تکنیک های ماساژ روي صندلی های ماساژ شبیه سازی شده اند.

صندلی ماساژور دارای الگوها و برنامه های از پیش تعیین شده بی شماری است که برای ماساژ کل بدن استفاده می شود.

صندلی های ماساژ با حرکت ضربه ای ، حرکت غلتکی یا حرکت دوراني ، از قسمت پایین کمر تا بالای ستون فقرات را ماساژ مي دهند.

اندازه و شکل صندلي ها ماساژ متفاوت است و بيشتر براساس شبیه سازی از انگشتان و دست ها طراحی شده است كه متناسب با نیاز فردي قابل تنظیم است.

تقریباً همه صندلی های ماساژ به گونه ای طراحی شده اند که به طور خودکار از نظر وزن ، قد و عرض فرد تنظیم شده اند. بعلاوه ، صندلی ماساژور با قرار دادن نواحی خاص روی آناتومی پشت ، تنظیمات لازم را برای قد و عرض فرد انجام می دهد.

با انتخاب ورودی های مختلف روی صفحه کنترل صندلي نیز مي توانيد گزینه ها را تغيير دهيد.

دلايل و مزاياي خريد صندلی ماساژ

  • كاهش سطح استرس

تحقیقات نشان می دهد که ماساژ با کاهش ضربان قلب ، فشار خون ، سطح کورتیزول و سطح انسولین استرس را در سطح جسمی و روانی کاهش می دهد.

بدن با آزاد كردن هورمون هاي سروتونین و دوپامین بر استرس مزمن یا غلبه مي کند.

بنابراين ماساژ راهی عالی برای کاهش استرس و اضطراب مي باشد. با نشستن روی صندلی ماساژ و لذت بردن از اثرات آرامش بخش آن در بدن كل استرس تان ر كاهش دهيد.

  • پایین آوردن فشار خون

حتما مي دانيد،فشار خون بالا زمانی اتفاق می افتد که قلب مجبور باشد براي منتقل كردن خون در سرتا سر بدن بيشتر كار كند.در نتيجه خون به دیواره شریان ها فشار می آورد و با گذشت زمان منجر به فشار خون مي شود. طبق مطالعات ماساژ هفتگی ، بهبود قابل توجهی در سطح فشار خون دارد.

  • بهبود روحیه

ماساژ با تولید اندورفین ، ماده شیمیایی طبیعی “احساس خوب” در بدن را افزایش می دهد كه به تعادل روحیه شما کمک می کند.

  • بخوابی

همانطور که در بالا ذکر شد ، ماساژ درمانی سطح سروتونین را افزایش می دهد و مغز از طريق اين هورمون بي خوابي را تا حدودي رفع مي كند. بنابراین اگر از بي خوابي رنج مي بريد، قبل از خواب از صندلی ماساژ برای یک خواب لذت بخش استفاده كنيد.

  • كنترل کمردرد

همانطور كه مي دانيد ، كمردرد علت اصلی ناتوانی در سراسر جهان است. تقریباً از هر ده نفر یک نفر به كمر درد مبتلا است ، بر اساس تحقیقات اخیر ماساژ می تواند با تسکین مداومی درد مزمن کمر بسيار موثر است و صندلي هاي ماساژ گزينه مناسبي مي باشند.

  • سردردهای کمتر

سردردهای تنشی اغلب به دلیل وضعیت نامناسب بدن ، رخ مي دهند. ماساژ با کاهش جریان خون و شل شدن عضلات سردرد را کاهش مي دهد.

  • تحرك بيشتر

ثابت شده است که ماساژ درمانی با کار بر روی عضلات ، بافت های همبند ، تاندون ها ، رباط ها و مفاصل ، انعطاف پذیری و دامنه تحرك بدن را بالا مي برد .

  • تقويت سیستم ایمنی بدن

تحقیقات نشان می دهد ماساژ با افزایش سطح فعالیت گلبول های سفید بدن ، که با ویروس ها مبارزه می کند ، سیستم ایمنی بدن را تقویت مي کند (به ویژه در ماه های زمستان).

نوشته های مشابه