آموزش و اخبار

ماساژ موضعی

ماساژ موضعی

ماساژ موضعی  يكی از تكنيك های قديمی  است كه با تجزیه بافت چربی در نقاط مشخصی از بدن سبب لاغری می شود.در واقع، به صورت موضعی فرآیند ماساژ انجام می گيرد.خوبی اين ماساژ اينكه عارضه سلوليت را كه دغدغه بسياری از افراد است را كاهش می دهد.همانطور كه می دانيد اگر بخواهيد از طريق رژيم گرفتن پيش رويد،موثر نخواهيد بود اما از طريق ماساژ موضعی فرايند متابوليكی بدن درگير می شود كه لاغری و زيبايی اندام شما را تضمين می كند.

ماساژ موضعی با بهبود فضای ذهنی و فیزیکی افراد روش های ديگر از قبيل رژیم غذایی و ورزش را موثرتر می كند.کاهش وزن برای همه بسيار ناراحت كننده و رنج آور است اما وقتی ماساژ با اين برنامه ها تركيب شود، تاثير كاهش وزن را مثبت‌تر می كند.

ناگفته ها در مورد ماساژ موضعی بسيار است كه اگر عضلات و حركات جسمی و بدنی شما را تنظیم می کند و درد عضلانی را کاهش می دهد،در نتيجه ماساژ موضعی یک جایزه عالی برای بدن شما است.در این مطلب شما را با رمز و رازهای اين نوع ماساژ آشنا می كنیم.

 

چرا ماساژ موضعی فواید بسياری برای بدن دارد؟

اگر فرد خیلی تنبل هستید و وقت و حوصله ورزش کردن ندارید و دوست دارید بدون هیچ تلاش واقعی لاغر تر شوید. به جرات می توان گفت، ماساژ موضعی بهترین راهکار است. ماساژ ترکیب تکنیک‌ های ماساژ سنتی چینی و دانش در مورد درمان بدن شما است، از طریق ماساژ (بسیار شدید) غدد لنفاوی روی بازوها، باسن، ناحیه سینه و ناحیه شکم از طریق فشار موضعی برای تسکین و بازیابی سلول های سالم است. ماساژ موضعی در کاهش چربی های قسمت های مختلف بدن بسیار قوی است.

 • بهبود گردش خون
 • افزایش قدرت و انعطاف عضلانی
 • کاهش چربی و متابولیسم بدن
 • جوانسازی و سفت كننده پوست
 • بهبود ظاهر پوست، در مناطق دارای سلولیت
 • کاهش چربی‌های بدن و ابتلا به بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا و دیابت
 • كاهش چربی و لاغری در نواحی بازوها، برآمدگی سینه و باسن
 • خلاصی از شر روش های لاغری زمانبر و خسته كننده

 

انواع ماساژ موضعی برای بدن

 • ماساژ لاغری شكم

سلولیت عمدتاً در ران ها، باسن و ناحیه شکم دیده می شود و باعث می شود پوست بسيار نازيبا به نظر برسد.برای خلاص شدن از شر سلوليت و صاف شدن پوست شصت دقیقه ماساژ ارتعاشی پنج بار در هفته بسيار موثر است.

 • ماساژ لنفاوی

ماساژ لنفاوی به تخلیه غدد لنفاوی از کمر، مچ دست، مچ پا و پاها خارج می کند. علاوه براين، پف و نفخ بدن را کاهش می دهد.

افرادی که ورزش می کنند از این ماساژ برای بهبود جراحات استفاده می کنند.اما برای اثر گذاری بيشتر اين ماساژ بايد در علاوه برآن از خوردن غذاهای ناسالم جلوگيری كنيد و برای انجام ماساژ به طور منظم از یک متخصص ماساژ لنفاوی مجاز استفاده کنید.

 • ماساژ آروماتراپی

استفاده از روغن‌های معطر خاصی که از عصاره‌های گل‌ها، میوه‌ها، برگ‌ها، پوست درختان و دانه‌ها برای ماساژ نواحی کل بدن به مدت شش هفته استفاده از اين روغن ها در حين ماساژ به کاهش چربی شکم و دور کمر بسيار موثر است.علاوه براين،افرادی که از ماساژ موضعی استفاده می کنند، بايد استرس و افسردگی خود را كنترل كنند تا اثر گذاری آن بيشتر شود.

ماساژ موضعی یک راه عالی برای کاهش چربی اضافی در قسمت های مختلف بدن است.با اين نوع ماساژ گردش خون افزایش ، عضلات تقویت ، عملکردهای گوارشی بهبود و فشار خون کاهش می يابد. ماساژ پوستی نيز يكی ديگر از ماساژهای موضعی است كه مانند ماساژ لنفاوی و ماساژ آروماتراپی برای بدن مفيد است. که توسط علم حمایت می‌شوند. با این حال، قبل از ماساژ درمانی و انتخاب نوع مناسب آن برای اهداف خو بايد با يك ارائه دهنده مجاز مشورت كنيد.

خلاصه

سلامتی برای همه ما عنصری ضروری است. يكی از راه های سلامتی بدن کاهش وزن و بهبود  جریان خون، متابولیسم و ​​ظاهر سلولیت است.همچنین به دفع مواد سمی از بدن كمك می كند. همه این اثرات درمانی به نوعی در سلامتی بدن نقش دارند.اما به یاد داشته باشید، ماساژ جايگزين ورزش نيست.